Δευτέρα, Ιουνίου 24, 2013
Δημήτρης Πλουμιστός Δημήτρης Πλουμιστός

Αποτελέσματα, 2ος ΑΓΩΝΑΣ “DRIFT START LINE CUP 2013”

Κυριακή 23 Ιουνίου 2013, Πίστα “KARTODROMO” - ΑΦΙΔΝΕΣ

Συναρπαστικές μάχες με τα χρονόμετρα για το GTCC, εντυπωσιακές πλαγιολισθήσεις για το DRIFT S.L.C., πολλοί θεατές και έντονη ζέστη, ήταν το σκηνικό που στήθηκε χθες στην πίστα “KARTODROMO” στις Αφίδνες για τους 2ους αγώνες των δύο θεσμών.

Για τον 2ο αγώνα DRIFT S.L.C. 2013 η μάχη στην Γενική Κατάταξη μεταξύ του Δημήτρη Πλουμιστού με BMW E46 M3 3200 και του Δημήτρη Δημητρίου με OPEL Ascona που ισοβάθμησαν με 91 βαθμούς στον κανονικό αγώνα, κρίθηκε με ένα επιπλέον επαναληπτικό γύρο που ανέδειξε νικητή τον Δημήτρη Πλουμιστό που ήταν και 1ος στην D3, με τον Δημήτρη Δημητρίου (νικητή της D2), να τον συγχαίρει και να παίρνει την δεύτερη θέση μέσα από θερμό χειροκρότημα από τους πολλούς θεατές που προτίμησαν να μείνουν μέχρι και την απονομή, παρά να επισκεφθούν μία από τις παραλίες της Αθήνας. Τρίτος γενικής αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Αννης με BMW E36 4400 V8.

Ατυχοι της ημέρας οι Γιώργος Γελαδάς, Ματθαίος Κηπουρός, Θωμάς Παπαπάσχος, Θανάσης Κοράκης και Νίκος Καλούδης που λόγω μηχανικών προβλημάτων δεν μπόρεσαν να λάβουν μέρος στον αγώνα.

5 66 START LINE - ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Φώτης BMW E30 5000 V12 D3 61
Οι διαγωνιζόμενοι με κίτρινο ισοβάθμισαν και διαγωνίστηκαν εκ νέου σε ένα επιπλέον πέρασμα για την τελική κατάταξη μεταξύ τους

Επισυνάπτονται αναλυτικά αποτελέσματα.

Ένα μεγάλο Ευχαριστώ στους Υποστηρικτές του αγώνα: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Εξατμίσεις, ΑΝΝΗΣ Service, Α. ΚΩΣΤΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε., TERRA Sport και BILSTEIN και στους χορηγούς επικοινωνίας: zougl@.TV και aqua radio.gr, και φυσικά σε όλους εσάς που βρεθήκατε στο Καρτόδρομο να υποστηρίξετε την προσπάθεια των οδηγών.